Твердий характер важливіший розуму: немає жодної успішної людини, що не володіє твердим характером. Його наявність така ж важлива складова успіху, як і розум. Твердість характеру дозволяє досягати мети, не зважаючи на перешкоди і труднощі. Це здатність довго і наполегливо працювати над тим, що ти вважаєш для себе важливим.
Останнім часом вчені приділяють багато уваги тому, якими якостями має володіти людина, щоб володіти досягненнями в реальному світі. Раніше більшість досліджень була присвячена вивченню особливостей мислення та інтелекту успішних людей.
Результатом досліджень стало розуміння, що успіх не має нічого спільного з розумом. Навпаки, він залежить в основному від особистісних якостей людини, таких як твердість характеру і сумлінність.
Тоді як наше суспільство пропагує широту кругозору і високий рівень освіти, успіх у реальному житті в основному забезпечує характер нашої особистості. Одним з важливих моментів особистісного розвитку є розуміння того, що розвиток свого таланту і здібностей вимагає багато часу і сил.
Доведено і те, що якщо пишатися своїм розумом, то це негативно позначається на здатності справлятися з труднощами, що є проявом твердості характеру.
Був проведений експеримент зі школярами, яким дали посильну для їх віку завдання. Після його виконання одну групу похвалили за розум, іншу - за працьовитість і наполегливість.
Потім школярам дали більш складне завдання для старшого класу. Ті школярі, яких похвалили за твердість характеру, наполегливо працювали над виконанням завдання, ті діти, яких похвалили за здібності, швидко зневірилися і припинили спроби.
Наостанок було дано ще одне завдання того ж рівня складності, що і перше, Хлопці, яких хвалили за їх зусилля поліпшили свої результати на 30%, а у тих школярів, яких хвалили за здібності було погіршення результату на 20%.
Якщо ми горді й нетерплячі, то здатні упустити самі блискучі можливості. Битися, намагаючись досягти вершин, і не маючи при цьому твердості характеру, значить бути відкинутим назад при найменшій труднощі.
Чи є зв'язок між багатством і освітою? Біографії великих винахідників і підприємців доводять, що освіта займає не найперше місце в списку факторів, що обумовлюють успіх. Вона може бути або, з таким же успіхом, відсутньою.
Освіта не готує нас до завоювання свого місця в діловому світі. Вища освіта необхідна за умови, що людина котра її отримує розуміє, що вона їй дає, а чого - ні. Для деяких професій диплом необхідний. Хіба хотіли б ви потрапити на прийом до лікаря без вищої освіти? Але для більшості з нас освіта - це частина потужного соціального стереотипу.
Іноді власники успішного бізнесу відзначають, що багато людей, які отримали вищу освіту, занадто все ускладнюють. Високоінтелектуальні люди схильні до зайвого аналізу і не здатні прийняти самостійне рішення; не вміють зрозуміло донести свої ідеї до інших; часто стикаються з неймовірними труднощами, коли мова заходить про те, щоб зробити справу як треба.
Успіх бізнесу залежить не від складних теорій, а від бажання та вміння дати людям те,
за що вони готові платити.
***
Зверни увагу
Немає коментарів:
Дописати коментар