Ваша нишпорка тут !!!

Як назавжди забути, що таке лінь?

24tv.ua

Американські експерти з Університету Каліфорнії озвучили концепцію про те, ніби лінь можливо закладена ? ? На генному рівні.

Згідно даних цим дослідників, гени характеризують ніяк не лише схильність до праці, але й і стиль існування в цілому. У процесі вивчення, експерти виконали досліди на 224 лабораторних мишах. Вони встановили 8 напрямків, 4 з яких виділялися завищеною енергійністю, а ще 4 - навпаки, применшеною.

 У підсумку досліджень, експерти прийшли до рішення, ніби нащадки найбільш рухливих особин зберегли характеристики батьків, а ось дитинчата 2-ої групи тварин виявилися найменш енергійні. Експерти представили, ніби енергійність тварин дається на генному рівні.

"Наші рішення мають прямий наслідок на самопочуття людини", - оголосив один з учених, професор Теодор Герленд.

"Може бути, в майбутньому ми зможемо вивести новітні лікувальні засоби, що діють в гени, що зумовлюють знижену життєву енергійність", - розповідає він.

***   ***

Як назавжди забути, що таке лінь? Буває у вас так, що цілі поставлені, як їх досягати ви знаєте, але ... чомусь нічого не робите? Або вирішуєте почати зробити зарядку, сісти на дієту, кинути курити, навчитися знайомитися з дівчатами, скласти бізнес-план для відкриття своєї справи або ще якесь корисне діло, яке може змінити ваше життя на краще, але день за днем ​​відкладаєте ці дії? Вирішуєте почати нове життя з понеділка ... і переносите на наступний понеділок ... Або почнете робити задумане, проходить 2-3 дні - і ви перестаєте, знайшовши для себе «об'єктивні причини» ... Ви поглинаєте тонни інформації з книг, статей, Інтернету, розсилок про те , як змінити своє життя на краще, але так і не наважуєтеся зробити реальні кроки ...
Все ясно, але робити не хочеться ... Лінь ... Дайте мені важіль, і я зрушу Землю У чому проблема? Де вихід із цієї тупикової ситуації? Що є ключовим моментом, який дійсно здатний вирішити цю проблему? Як говорив Архімед: «Дайте мені важіль, і я зрушу Землю». Таким важелем в описаних вище ситуаціях є мотивація, а точніше самомотивація, тобто здатність «штовхати» - надихати себе на дію.

Що таке мотивація? Мотивація - це спонукувана до дії сила.
 Батіг чи пряник? 
Існує два типи мотивації: зовнішня і внутрішня. Чим вони відрізняються один від одного? Покажу на прикладах.

  • З дитинства багато хто з нас чули такі фрази: «Зробиш домашнє завдання з математики - підеш гуляти», «Не вивчиш байку - не підеш до друзів», «Здаси сесію - поїдеш на море», «Піднімеш рівень продажів - отримаєш премію», «не здаси вчасно звіт - звільню». Тобто мотивація будується за схемою «стимул - реакція», де стимул - це деяка «морквина», яку людина отримує за потрібні комусь дії. Або, навпаки, «стусан», якого людина намагається уникнути, також здійснюючи необхідні дії. Це найпоширеніший тип мотивації, який можна назвати зовнішнім. Людина виконує роботу за зовнішньою вимогою і не припиняє її лише через острах покарання або очікування винагороди.

«Живу я як поганка, а мені літати охота ...» 

  • Розглянемо іншу ситуацію. Ось дитина сама сіла за стіл, узяла фарби і почала малювати. І вона настільки захоплена цим заняттям, що не бачить нічого навколо. До речі, багато талановитих людей з дитинства саме так проявляли свій талант: займалися діяльністю, до якої їх ніхто не спонукав годинами безперервно, захоплено й самовіддано. Це приклад внутрішньої мотивації. 

Як це проявляється у дорослої людини? Дорослий, обтяжений багатьма «повинен», який втратив здатність радіти дрібницям на кшталт сонячного дня або посмішки незнайомця, лише іноді може випробувати цей стан, займаючись улюбленим хобі. Саме тоді він відчуває потужний підйом мотивації, стан польоту. На жаль, картина сумна. Досить мало людей мають сильну внутрішню мотивацію - тобто самомотивацію.
 А навіщо вона взагалі потрібна, ця самомотивація?! 
Люди, у яких переважає певний вид мотивації (внутрішня чи зовнішня), мають різні результати в житті, а в більш глобальному масштабі і різні долі.
Що є в людини з внутрішньою мотивацією? 
• Свій бізнес, тому що їй не потрібні «морквини» та «стусани» роботодавців.
• Високий рівень доходу, так як самовмотивована людина ставить собі фінансові цілі і досягає їх.
• Яскраве, цікаве життя, в якій вона реалізує свої найсміливіші мрії.
• Повага оточуючих, які бачать, як людина швидко просувається.
• Радість і задоволення.
• Енергійність, бадьорість.
• Позитивне ставлення до життя і людей
• Успіх.
• Життя за своїм розкладом.
• Віра в себе, яка допомагає долати важкі моменти.
• Багато корисних контактів, однодумців.
• Свобода.
Що є в людини без внутрішньої мотивації? 
• Нестача грошей, живе від зарплати до зарплати.
• Проблеми у стосунках з близькими, тому що вони чекають від неї рішучих дій.
• Нудьга, яку вона може заливати алкоголем.
• Лінь.
• Невдоволення оточуючими.
• Незадоволеність в житті.
• Застрягання в минулому.
• Рутина, текучка.
• Страхи.
• Нескінченне коло «робота-дім-робота».
• Постійне відкладання на потім.
• Невіра в себе і свої можливості.

Ось і виходить, 2 типи мотивації - 2 типи людей - 2 долі.

Саме самовмотивовані люди реалізують свої мрії, дійсно змінюють своє життя і життя інших людей на краще.
А чи можна якось розвинути свою внутрішню мотивацію? 
Можна. Для початку необхідно розібратися з причинами нестачі мотивації, що проявляється як лінь. Чому не хочеться робити?
 Найпоширеніші причини: 
1. Погане здоров'я. Фізичний стан не дозволяє активно діяти.
2. Недостатність сил і енергії. Може бути пов'язано як з поганим здоров'ям, так і недостатньою психогігієною. Застарілі образи, злість на навколишній світ, оточення, що не підтримує вас , реакція на зайвий стрес - все це дуже сильно відтягує енергію.
3. Перевтома. Можливо, у вас був дуже активний період в житті перед цим, ви перевтомилися, і на ваші нові активні задуми тіло реагує мляво і ліниво.
4. Мета не ваша насправді, тому і не мотивує на дії. Ви тільки думаєте, що хочете цього, але в душі розумієте, що це не ваше, або потрібно оточуючим, або занадто енергозатратно. В результаті - небажання діяти.
5. Ви займаєтеся не своєю справою. Те, що треба робити, не відповідає вашим здібностям і можливостям, не подобається.
6. Страхи і обмежують переконання. Ви думаєте «А раптом не вийде?» Або «У мене не вийде, тому що я старий / занадто молодий / у мене немає досвіду / у мене немає грошей» і т.п. Ці думки також паралізують активність.
 Що з усім цим робити? 
Кожну проблему можна вирішити. Почніть з усвідомлення, яка причина недоліку мотивації саме у вас.
1. Недостатність енергії - відпустіть образи, скористайтеся техніками розслаблення і протистояння стресу.
2. Перевтома - дайте собі можливість відпочити, не дорікаючи за бездіяльність. Поповніть рівень енергії, знайшовши заняття або спілкуючись з людьми, які заряджають енергією.
3. Знайдіть свою мотивуючу Мрію, яка змусить вас встати з дивана і побігти її втілювати в реальність.
4. Знайдіть улюблену справу, яка вас надихає, в якій ви повністю реалізуєте здібності, і ви просто не можете цього не робити.
5. Усвідомте свої страхи, напишіть їх на папері, щоб зрозуміти, чи дійсно вони реальні, або це не більше ніж ілюзія. Якщо страхи обгрунтовані, продумайте план, як нейтралізувати перешкоди. Якщо самостійно зробити не виходить, попрацюйте індивідуально з коучем.

І тоді ви назавжди забудете, що таке лінь. Ви станете внутрішньо мотивованою людиною, яка рухається вперед до реалізації своєї Мрії.

***
Корисно прочитати


Немає коментарів:

linkwithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...