«Люди схильні думати, що здатність створювати інноваційні ідеї - це свого роду дар, з яким людина народжується. Це помилка. Інноваторство - це навичка, якій можна навчитися, розвивати його в собі і вдосконалювати »
Це слова Філа Мак Кінні, консультанта з інновацій та колишнього технічного директора групи персональних систем. Так називалося підрозділ Hewlett Packard, що займалося випуском персональних комп'ютерів. За дев'ять років роботи в цьому підрозділі Філ перетворив спочатку збитковий підрозділ, який працював зі збитками в $ 1,5 мільярда, в лідера з виробництва готових комп'ютерів, що мав прибуток в $ 2 мільярди. Також Філ заснував підрозділ, названий Innovation Program Office.
Метою цієї групи була підтримка і фінансування ідей, які народжувалися у співробітників HP. Це дозволило скоротити «витік мізків» з корпорації, коли люди кидали роботу заради власних стартапів.
МакКінні також відомий завдяки своєму подкасту Killer Innovations. В даний час Філ подорожує по США і займається викладацькою діяльністю, навчаючи людей навичці створення інновацій. На одній з лекцій в штаті Колорадо він пояснив, як виростити всередині себе креативного генія:
1. Вирвіться з щоденної рутини.
Погляньте на речі по-новому. Спробуйте дістатися до роботи іншим маршрутом, обідайте з різними людьми. Зустріньтеся з новими людьми і спільнотами.
«Вийдіть за межі своєї зони комфорту. Інновації - це здатність дивитися на речі по-новому. спілкуючись з одними і тими ж людьми і обідаючи в одному і тому ж місці, ви не побачите нічого нового».
2. Влаштовуйте собі щоденний сеанс мозкового штурму на будь-яку тему.
«Перша третина ідей виникне легко і включатиме в себе цілком очевидні речі. Створити другу третину буде вже складніше. Остання третина дасться вам дійсно важко, але саме в ній можуть бути кращі ідеї ».
3. Не зупиняйтеся на єдиній відповіді на питання.
4. Фокусуйтеся.
5. Звертайте увагу на припущення.
Це досить важко, тому що наші власні припущення важко помітити. По факту, ми живемо і діємо згідно з нашими припущеннями. Це наче непомітні правила, які ми самі створюємо і самі ж впираємося в їх рамки. МакКінні говорив про ситуацію в комп'ютерному підрозділі HP, коли необхідно було піти від припущення про те, що існує тільки два сезони в році, коли люди активно купують комп'ютери: початок навчального року і передноворічні дні. Незважаючи на це, вони ввели новий літній сезон «Dads and Grads», що співпадає за часом з Днем батьків в США і випуском з навчальних закладів.
Запитайте себе: чому ви не можете реалізувати ідею? Звідки ви знаєте, що ваше припущення про неможливість реалізації є істиною? Що буде, якщо припущення виявиться неправильним?
6. Ранжируйте свої ідеї, щоб знайти кращу.
7. Ніколи не дозволяйте ситуації «у нас не вистачає ресурсів» зупиняти вас.
8. Ігноруйте свої сумніви і невпевненість в собі.
9. Бійтеся «корпоративних антитіл».
Немає коментарів:
Дописати коментар