Ваша нишпорка тут !!!

Бути лідером: кілька практичних порад (+відео)

Свобода нікому не потрібна, якщо ми не використовуємо її як персонажі, які мають вибір… ми можемо змінювати сюжет нашого життя. Оскільки ми справжні особистості, а не просто ляльки, то можемо обирати основну фабулу. Ми можемо це робити, бо беремо активну участь у створенні наших сюжетів. Ми не тільки персонажі, але й співавтори. Мало так надихає, як усвідомлення того, що реальність можна змінити і що в тому нам призначена роль.
Чарльз Тейлор


Життя і зростання кожного з нас полягає насамперед у праці над собою, самовдосконаленні в багатьох напрямках, серед яких не останнє місце займає розвиток лідерських якостей. Звичайно, лідерство – дуже важливий компонент політичної і громадської діяльності, про нього часто говорять нам в церкві, по тебаченню, в школі. Але відразу виникає питання: чи всі люди можуть бути лідерами? Це нагадує ситуацію, коли викладач зазначає студентам важливість активної участі в семінарських заняттях, але не забезпечує можливості усім виступити. Проте, справжнє лідерство – це не керування масами людей, ба навіть не керування однією людиною і навіть не вправляння в такому управлінні. Насамперед, лідерство – це здатність керувати собою, реалізувати потенціал, що закладений в нас: лише така людина здатна вести за собою інших, надихати, розуміти, підтримувати. Лідер є ефективним настільки, наскільки здатний реалізувати свій внутрішній потенціал.

 Бути лідером покликаний кожен – не лише священики, політичні діячі чи спортсмени, але кожен відповідно до своїх здібностей, можливостей і ситуацій.  Ось кілька порад, як реалізувати свій потенціал.

Бути наснаженим

 Кожен з нас потенційно здатний до руху та дії, але є щось таке, що дає поштовх до тієї чи іншої дії, заводить механізм. Ми кожного дня піднімаємось з ліжка і готові прожити цей день, готові робити вибір та творити. Ця енергія всередині нас – наснага, яка робить нас здатними діяти, – запалює нашу душу, заряджає наші внутрішні батареї, дає поштовх креативності. Власне наснага є фундаментом повноцінного, активного та здорового життя. Люди, які відчувають наснаження, здатні усвідомлювати свої переваги і слабкості, свої почуття та розчарування, свої цінності і погляди. Вони добре знають, чого хочуть досягти, й оптимістично ставляться до своєї здатності досягти цілей. Що ж власне сприяє нашому наснаженню?

Самоусвідомлення та сприйняття самого себе

 Передусім потрібно розвивати в собі здатність критично оцінювати власні можливості та недоліки. Це також означає приймати себе такими, якими є. Знання власних можливостей по-перше дозволить зосередити нашу діяльність там, де ми найбільш компетентні, – у сферах нашого впливу, а по-друге,  відчувати задоволення від праці, впевненість, силу та постійно бути в тонусі. І навпаки, краще оминати сфери, де ми некомпетентні чи наші дії не дають жодного результату, що зрештою нас знесилює.

 Наступним кроком має бути збільшення компетентності і розвиток власних талантів. Що це означає?  Українська народна приказка каже: «Вік живи – вік навчайся». Звичайно, всього осягнути неможливо, але якщо ми хочемо бути ефективними, то наш розвиток не повинен припинятись – постійно потрібно працювати над собою. Процес оволодівання новими навичками буде сприяти підвищенню самооцінки та самоповаги, що є надзвичайно важливим чинником ефективного лідерства. Самооцінка формується з самого дитинства, а в дорослому віці дуже сильно впливає на нас самих – наші емоції, поставу, вчинки. Відомий психолог Максвел Мальц зазначив, що «від неї [самооцінки] залежить, ким ви можете і не можете бути. Розширте самооцінку, і ви розширите межі можливого. Формування достатньо реалістичної самооцінки зможе наповнити особу новими здібностями, новими талантами і, по суті, перетворити невдачу на успіх». Для підвищення самооцінки варто зосереджувати свою увагу на перемогах і досягненнях, а невдачі та помилки сприймати як досвід, щоб уникнути подібного в майбутньому. Запам’ятайте, позитивна самооцінка базується не на погляді в минуле, а на орієнтацію на майбутні досягнення; баченні не того, ким я був, а того, ким я хочу бути.

Цілеспрямованість, досягнення цілей

 Постійною поживою для наснаги також є чітке визначення наших життєвих пріоритетів, завдань та цілей. Поки ми не вирішимо, чого хочемо досягнути в житті, ми не зможемо діяти і бути наснаженими, бо не будемо знати що і коли робити. Ось, наприклад, коли тренують бігового коня на перегони, його завжди пускають навздогін іншого. Тоді він постійно бачить перед собою ціль, до якої стремить, викладається на повну потужність, і таким чином виробляється прагнення до перемоги.

 Важливо зауважити, що наші цілі мають бути добрими і поважати свободу та гідність інших людей, оскільки досягнення цих цілей впливає на нашу загальну самооцінку. Добрі цілі в кінцевому результаті формують позитивну самооцінку, погані – негативну. Тому потрібно добре зважити!

 Для дії нам потрібна стійка і стабільна мотивація. Часто буває так, що найсильніша мотивація припадає на початок якогось процесу – коли з’являється ідея. Але така мотивація може також швидко минути, і тому потрібно прикласти певні зусилля, щоб її підсилити. Наприклад, організувати зовнішнє і внутрішнє середовища, щоб вони працювали на нас, для досягнення нашої мети і підсилення мотивації. Давайте розглянемо, що це означає на практиці.

 Перш, ніж починати, потрібно позбутися сумнівів, які є руйнівниками мотивації. Якщо вам притаманно сумніватися, а ціль дуже важлива, то можна почати шлях зі спалення мостів – це означає відрізати собі шляхи для відступу. Кожен полководець знає, що солдати, в яких немає шляху для відступу з поля бою, б’ються набагато відважніше і здатні до вияву неймовірних зусиль. Якщо ми залишимо шанси для «втечі», то велика ймовірність, що ми нею неодмінно скористаємось.

 Важливо створити сприятливе зовнішнє середовище. Про що йдеться? Потрібно оточити себе речами, які будуть прямо чи опосередковано вказувати нам на нашу ціль. Це можуть бути якісь наклейки з надписами у місцях, де ми часто заглядаємо, заставка на робочому столі нашого комп’ютера чи навіть плакати, що відображають нашу ціль. Також дуже важливо познайомитись з позитивними людьми, які активно налаштовані, або є такими, що вже досягли певних результатів. Добре, коли такі люди розділяють наші погляди, цінності, ідеї – така комунікація неодмінно веде до взаємного збагачення досвідом, взаємодопомоги і підтримки.

 Потрібно знайти для себе джерела позитивного заряду енергії. Ними є хороша музика, позитивні фільми, цікаві пізнавальні і гумористичні передачі та книги. В кожного з нас є своя улюблена музика чи фільми, які нас запалюють до дії, – використовуймо їх! Обов’язково знаходьте час на відпочинок з близькими – час для радості, сміху і спокою.

 Не забуваймо також про молитву – це не останнє, а радше надзвичайно потужне джерело спокою, впевненості і внутрішньої сили.

 Якщо ми будемо наснаженими, будемо знати наші сильні та слабкі сторони, а також бачити перед собою цілі і завдання, то зможемо реалізувати себе і будемо почуватись потрібними для інших. Заплющіть очі і пофантазуйте: уявіть себе успішною людиною, яка вже чогось досягла. Ким ви себе бачите? Як ви виглядаєте, що робите? Запам’ятайте усе до дрібниць. Тепер подумайте, що  потрібно здійснити найперше для того, щоб цього досягнути. Не варто довго вагатись і зважувати – головне почати діяти! Зробіть перший крок. План розвитку звичайно потрібний, але почати діяти – важливіше. Бо може статись так, що поки будемо складати план, то застрягнемо і побоїмось можливих невдач чи незручностей. Програти не можна в жодному випадку, відступити також. Візьмімо за приклад апостолів, які «негайно кинули сіті й пішли за Ним» (Мт. 4:20).

Максим Білий



Лі́дер 
(від англ. leader той, хто веде, перший, що йде попереду) — той, хто веде; голова, вождь. Член групи, всі учасники якої визнають його авторитет, покладаються на нього у прийнятті найбільш серйозних рішень і вирішенні ключових проблем.

Розрізняють:формальне лідерство — процес впливу на людей з позиції займаючої посади;неформальне лідерство — процес впливу на людей за допомогою своїх здібностей, вміння чи інших ресурсів.

Лідерство – це вибір, а не посада.

Лі́дер політи́чний — глава держави, керівник політичної партії, громадської організації, народного руху тощо, який має високий авторитет, реальну владу і здатний здійснювати її задля розв'язання соціальних і політичних завдань.


Лідерство



Лі́дерство (англ. Leadership) — реалізація організаційного керівництва, яка реалізується топ-менеджментом. Лідерство охоплює (але не обмежується тільки цим) розробку бачення, планування, прийняття рішень, мотивування, організацію, розвиток, наділення повноваженнями і спрямування діяльності людей на досягнення конкретних цілей.

У сучасній науці, за наявністі спільності вихідних позицій, лідерство характеризується неоднозначно. Можна визначити наступні основні підходи до його трактування:

1. Лідерство – це різновид влади, специфікою якої є спрямованість зверху вниз, а також те, що її носієм виступає не більшість, а одна людина або група осіб. Політичне лідерство, пише Жан Блондель, - це «влада, здійснювана одним або декількома індивідами, для того, щоб спонукати членів націй до дій».

2. Лідерство – це управлінський статус, соціальна позиція, пов'язана із прийняттям рішень, це керівна посада. Така інтерпретація лідерства випливає зі структурно-функціонального підходу, що припускає розгляд суспільства як складної, ієрархічно організованої системи соціальних позицій і ролей. Заняття в цій системі позицій, пов'язаних з виконанням управлінських функцій (ролей), і дає людині статус лідера. Іншими словами, як відзначає Даунтон, лідерство – це «становище в суспільстві, що характеризується здатністю особи, що це становище займає, скеровувати й організовувати колективну поведінку деяких або всіх його членів».

3. Лідерство – це вплив на інших людей.


Будь орлом from WycliffeUkraine on Vimeo.

***
Корисно прочитати

Шість ідей західної культури (+відео)
Бережіть свій розум (+відео)
Підлиза звичайний
Як організувати свою самостійну роботу
10 способів підсилити креативні здібності

Немає коментарів:

linkwithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...